Přeskočit na obsah

ZA ČÍM SE TO VŠICHNI POŘÁD PACHTÍME?

Prý za štěstím. Jenže - co je to štěstí?

Pustit si do života radost, klidvyrovnanost.

Podílet se na svém zdraví, pracovat z vášně, žít v dostatku a mezi lidmi, s kterými si rozumíme.

Jak se vám to líbí?

Jsme malíři svého života a svoji budoucnost tvoříme TEĎ.

Všichni hledáme štěstí. Každý z nás vidí štěstí jinde – ve schopnostech, v majetku, ve vztazích. Štěstí je náš vlastní pocit. Hledáme místo, svou cestu.

Pátráme po štěstí v pěti oblastech. Co je pro Tebe nejdůležitější? Zdraví – to je přece základ! Jsou to Tvé vztahy s blízkými lidmi nebo s přáteli? Nebo je to Tvá profese? Co peníze – jakou roli hrají v Tvém životě? A co TY? Jaký je Tvůj vztah s Tebou?

Často se necháme ovlivňovat Frantou. Máme ho rádi, a tak nám záleží na tom, co si o nás myslí. Věříme jeho radám, protože to s námi určitě myslí dobře. Uniká nám, že Franta je jiný. Není jako já nebo jako Ty. Je individuál, stejně jako my dva. Franta ví, co by udělal v naší situaci. Dobrá rada je přece nad zlato! Uklidním Tě – Franta není v naší situaci, a pokud by byl, možná by si nevěděl rady ani za mák. Byl by třeba ještě víc na dně. Franta je ovlivněn svým životem, nezná ten Tvůj. Proto neví, co je pro Tebe nejlepší. Na to přijdeš jedině Ty. Ty víš, co potřebuješ. Ty víš, co chceš. Neví to Franta ani Tvoji rodiče ani partner ani nikdo jiný.

Cesta za štěstím je naší vlastní cestou. Můžeme na ni vykročit jedině my sami. Čekají nás omyly a zkušenosti. Jsou jedinečné a jsou pouze naše. Můžeme přijmout radu, ale konečné řešení je opět naše. Máme-li odvahu, čeká nás odměna. Nebojme se chyb a přestaňme být perfekcionalisty. Nezdržujme se a vydejme se na cestu teď. I s našimi chybami a nedokonalostmi.

Nikdo nám s jistotou nezaručí, že právě tahle cesta je ta pravá. K nezaplacení jsou zkušenosti, které na ní získáme. Možná se v jejím průběhu odchýlíme, a na konci obdržíme nečekané překvapení. Možná půjdeme po naší cestě přímo a na jejím konci dostaneme přesně to, co si přejeme. A možná na nás taky bude čekat úplně něco jiného. Nevím. Nevypřemýšlíme to, nevyrozhodujeme. Zjistíme to jen jediným způsobem. Na cestu vykročíme.

Následující klíčové oblasti se v životě každého z nás prolínají. Je zajímavé, že někteří máme naprosto v pořádku zdraví nebo vztahy, ale naše finance stojí za starou belu. Jiní mají úspěchy v pracovním životě, ale jejich vztah je vyhladovělý. Také jsou mezi námi tací, kteří to mají „na pytel“ ve všech oblastech, protože nemají nejspíš rádi sami sebe. Většinou je potřeba „někde“ začít. Analyzovat náš problém a vytvořit si správné návyky.

Řešení existuje a je na dosah. Nemusíme dělat „velké věci“, abychom dosáhli v životě změny. Naopak – trvalá změna stojí na opakování a násobení maličkostí. Ze dvou maličkých změn máme jednu malou, z dvou malých jednu větší, z dvou větších jednu velkou. A tak to prostě funguje. Uděláme malý krok, vidíme malý výsledek. Výsledek nás posílí, a tak máme motivaci udělat další malý krok a výsledek se násobí. Cesta je nejpodstatnějším prostředkem k cíli. Naše cesta se skládá z malých kroků. Mít na sebe vysoké nároky může být cesta do pekel. Už teď stačí bohatě, jaké nároky neseme z vnějšku.

Základem štěstí je náš zdravý vztah s námi samými. A k tomu nutně potřebujeme cítit se dobře po duševní i po fyzické stránce. Toužíme být s lidmi, které máme rádi a kteří mají rádi nás. Nestýkejme se s nikým pouze z povinnosti nebo setrvačnosti. Udělejme to, co chceme. Setkávejme se s lidmi, s kterými je nám dobře. Nejsme nikomu nic dlužni. Ani Frantovi. Toužíme dělat, co nás baví. Dělejme to! Neokrádejme se o pocity slasti z činností, které nám jdou, které nás baví. Které nás naplňují a obohacují. Poslouchejme hudbu, čtěme knížky, udělejme si kurz, který jsme si vždycky přáli.

Užívejme život, zasloužíme si jen to nejlepší!

Už je to uděláno, už je to hotovo
50%