Vlastní foto

Přečti si a udělej 6 revolučních kroků, které Tě zvednou z podhoubí nejistoty. Pomohou Ti odhodit pouta váhání, odholí skutečný potenciál a umožní Ti cítit se silná a sebevědomá.

Jako ženy máme tendenci zapomínat na sebe a dávat moc (svoji moc) druhým. Chceme naplnit jejich očekávání, a ztrácíme tak sebe. Omezujeme se vlastními představami i očekáváními druhých: Jak bych měla vypadat? Co bych měla dělat? Jak bych měla žít? Co bych neměla dělat?

#1 Neboj se a přijmi se

Začni si uvědomovat svoji hodnotu. Když nás ostatní chválí, je to sice super, jenže nejdůležitější je, jak se cítíme MY samy za sebe.

  • Nemusíš se pořád kritizovat, spíš si občas dopřej zdravou sebereflexi.
  • Nemusíš přijmout standardy, které někdo stanovil.
  • S odhodláním vstup do vlastního nitra a objevuj svoje jedinečné talenty, vášně a vize. Otevři naplno srdce a přijmi každý aspekt svojí osobnosti s láskou a pochopením. Když se naučíš bezpodmínečně milovat sama sebe, můžeš dosáhnout neomezeného potenciálu.
  • Přijímej pochvalu a chval se i sama. Sepiš si svoje silné stránky a co nejvíc věcí, které jsi udělala dobře.

Zapiš si maličkosti, ze kterých máš radost. A opakuj si je i nahlas. Třeba podobně jako já:

„Já, Lenka, jsem opravdu skvělá v motivování a podpoře žen. Napadají mě funkční strategie, které druzí nevidí.“

Mmch vyzkoušet to můžeš při on-line konzultaci.

#2 Stanov si cíle

Jestli chceš víc sebedůvěry, dej si jasný směr, kterým se budeš řídit. Dej si dosažitelný cíl, ten Ti pomůže k úspěchu, který sis možná přála už kdysi, na prahu dospělosti. Můžeš jít za čímkoliv – za lepší prací, dalším vzděláním nebo třeba delšími a zdravějšími vlasy. Fokus na cíl Ti pomůže cítit se líp a začít si víc věřit.

Co je pro Tebe opravdu důležité? Napiš si to na nástěnku, do diáře, na zrcadlo – někam, kde to často uvidíš.

#3 Zamiluj si výzvy a objevuj nové

Sebevědomá žena s houslemi

Vlastní foto

Čím víc, tím líp! Nové zájmy Ti otevřou obzory, zjistíš, že opravdu můžeš tancovat, malovat, studovat zoologii nebo běhat se psem. Začni objevovat a rozšiřuj hranice svých možností, jsou vážně hodně široké. Inspiruj se a bav s aktivitami, které Tě nabijou novou energií a sebedůvěrou.

Učení a růst jsou stavebními kameny sebevědomí. Vědomě investuj do svého osobního rozvoje a rozšiřuj svoje znalosti a dovednosti. Přečti si inspirativní knihy, navštěvuj kurzy a workshopy, hledej mentory. Neustálé zdokonalování se nám dává sílu a sebejistotu vědět, že jsme připraveni na všechny výzvy, které nám život přináší.

Všechno je to o Tobě, celý život. Ty jsi nejdůležitější. Neomezuj se a testuj nové věci.

#4 Poslechni vnitřního kouče a oslav sebe

Každý z nás má svoje silné stránky. Je jen na nás, abychom si uvědomily, jaké jsou ty naše a abychom zjistily, jak se můžeme nejlépe naplno realizovat.

Posiluj svůj vnitřní hlas, který dává sílu a povzbuzuje. Nauč se rozpoznat a ocenit své úspěchy, i ty malé. Každodenně si připomínej, jak jsi silná a odolná, jakého pokroku jsi už dosáhla. Přehodnoť negativní myšlení a nahraď ho afirmacemi, které podporují sebevědomí. Sebeschvalování je klíčem k budování trvalé a hluboké sebedůvěry.

Zapiš si každou maličkost, ze které máš radost, nebo se cítíš ve své kůži a připomínej si ji často. Udělej něco, co miluješ a oslav svoje schopnosti a úspěchy.

#5 Zlepši vztah se sebou a poslouchej se

Je to Tvůj nejvzácnější vztah. A 100% nejdelší. Je velmi vzácný, tak si ho nezapomeň hýčkat. Nic nejde samo o sobě nahoru, o vztahy je potřeba pečovat. Ani vztah k sobě není perpetuum mobile.

Ve shonu každodenního života si vyčleň čas pro sebe a věnuj se péči o svoje tělo, mysl a duši. Pravidelný pohyb, zdravá výživa a dostatek odpočinku jsou klíčem k vyšší sebedůvěře. Ať už je to jóga, meditace nebo relaxační koupel, najdi svoje rituály, které posilují energii a nabijí Tvůj vnitřní zdroj.

Nezapomínáš na sebe? Hýčkáš se? Jak vypadá Tvoje péče o sebe? Hoď to na papír, určitě dostaneš zajímavé vhledy.

#6 Odvážně vykroč

Ponoř se do neznámého a vyraž mimo svoji komfortní zónu! Odvážné kroky k zvýšení sebedůvěry Tě posunou kupředu. Zkus nové aktivity, pozvi sama sebe k výzvám, které přinášejí růst a rozvoj. Učení se novým dovednostem, vyrovnávání se s obavami a překonávání překážek nám dává příležitost objevovat svoji sílu a překvapit sami sebe. Zažívat úspěch mimo komfortní zónu vytváří základnu silné sebedůvěry.

Zaměř se na svoje cíle. A popřemýšlej, který malý krok můžeš udělat, aby ses jim přiblížila.

Proč sis ten cíl doteď nesplnila? Co Ti chybělo?

Jestli odvaha, inspiruj se příběhy lidí, které vidíš jako úspěšné, odvážné. Zjisti, jak na tom byli na začátku a jaké kroky podnikli, aby dosáhli výsledků, které si představovali.

Sebevědomá žena jako královna

Vlastní foto

Nenechej se ovlivňovat hlasy zvenčí a naslouchej svému vnitřnímu hlasu. Intuice je výrazem naší autenticity a průvodcem k rozhodnutím, která nám přinášejí radost a štěstí. Nauč se rozpoznávat intuici od strachu a důvěřovat instinktům. Jsi jedinečná a máš v sobě vnitřně ukotvený zdroj moudrosti.

Pojď na tuto neuvěřitelnou cestu k vyšší sebedůvěře a překroč dosavadní hranice svého  potenciálu. S odvahou, láskou a otevřeností očekávej transformaci, která z Tebe udělá jasnou hvězdu vlastního života. Přijmi sebe se všemi svými barvami a rozhodni se být nejlepší verzí sebe sama. Věř si a vytvoř si život, který si zasloužíš.

Ráda budu Tvojí průvodkyní při 60minutovce dynamické proměny.

Facebook Comments Box