Vlastní foto

JAK SE CÍTIT LÍP, když se cítíš pod psa

Když se občas cítíš pod psa, zapamatuj si pár tipů. A než Ti bude „úplně pod psa“ definitivně, vzpomeň si, že s tím můžeš něco dělat.

Čtěte všechny královny, ať už jste šlechtického rodu nebo se tak jen chcete cítit. Připravte si pomyslnou korunku, jdeme trénovat!

#1 Královny máš okolo sebe, prozkoumej, co je na nich fascinující

Každá z nás máme ve svém okolí silné, inspirující ženy – královny naší doby.

Mamky, babičky, kamarádky, lektorky nebo celebrity. Zaměř se na jednu, dvě z nich a všimni si, že svůj život žije hrdě. Je odvážná, dýchá z ní charisma, grácie, pokora.

A to je něco, co bychom mohly chtít napodobit. Neboj, neznamená to pro Tebe neautenticitu. Je to možnost, jak si uvědomit, že i Ty můžeš. Že i Ty jsi královna.

Tak korunku na hlavu a inspiruj se ženami, které obdivuješ.

#2 Buď nadšená z toho, co se Ti povedlo

I když jsi královna, nemusíš na sebe být přísná. Soustřeď se na to, co Ti jde, v čem jsi dobrá. Tvoje úspěchy jsou Tvojí součástí, připomínej si je – s nimi jsi zažila radost, hrdost, sebedůvěru.

Takže: malé nebo velké – dej ty nejposlednější úspěchy teď na papír. Konec projektu, uklizený dětský pokoj nebo prostě „jen“ zvládnutý náročný den? Všechno se počítá.

Gratulace, královno!

#3 Oslavuj svoje království

Růže

Vlastní foto

Kancelář, domov, dílna, zahrada nebo oblíbená kavárna? Nauč se milovat a oslavovat prostředí, kde se cítíš dobře. Přizpůsob a vyzdob si svůj prostor, ať se v něm cítíš jako královna.

Máš ráda růžovou? OK. Must have jsou kytky? Nebo vůně? Ať už je to cokoliv, zařaď to do svého království a užívej si novou atmosféru.

#4 Obklop se lidmi, z kterých tryská energie

Královna potřebuje svůj dvůr. Ten pro ni zajišťuje tisíc věcí, a taky je s královnou v souladu. Jinak by chod království nefungoval hladce. Energie a atmosféra jsou důležité.

Propoj se s lidmi, kteří Tě milují, respektují, podporují, motivují. Kteří Tě posilují a nebrání Tvému růstu. 

I královna musí být součástí dvora ostatních. Být oporou pro své bližní Ti pomůže posílit Tvoje vlastní sebevědomí. Obklop se pozitivní energií a dávej ji světu zpátky. Ať s Tebou Tví přátelé oslavují v dobrých časech a jsou Ti oporou v Těch težších.

U královského dvora není prostor pro negativní nebo toxické chování. Buď královnou, kterou bys sama chtěla mít vedle sebe – královna stojí vedle královny, společně jsme silnější.

#5 Postav se svým strachům

Historie zná plno královen, které čelily strachu a překonávaly ho. Kleopatra, Alžběta I., Marie Terezie – to jsou jen některé z nich. Ve svém vědomí posilovaly svoji sílu a odhodlaly se jít do akce.

Je v pořádku mít strach. Každý z nás ho má. Co ale dělají královny? Nenechají se strachem zabrzdit.

Žena za sklem s kapkami vody

Vlastní foto

Zvedni hlavu, zhluboka se nadechni, nasaď si pomyslnou korunu a klidně vezmi svůj strach za ruku. Za chvilku bude menší a ještě menší a za další chvilku už bude neochotně cupitat za Tebou.

#6 Zamiluj se do sebe

Že to zní narcisticky? Možná zní, přesto MILOVAT SEBE je nejdůležitější ze všeho.

Královna je sebevědomá a hrdá na to, kým je. Bez ohledu na veškeré pochybnosti, které se určitě i jí vkrádají do mysli – vždycky má svoji hrdost.

Postav se teď před zrcadlo, prohlédni si obraz, který vidíš, usměj se na sebe a řekni si: „Jsem královna. Jsem hrdá na všechno, co se mi v životě povedlo. Na velké i na malé věci. Miluju život i sebe!“

#7 Nauč se smát sama sobě

Yess. Smích je lék. Dokázat se zasmát vlastním chybám má jeden velký benefit – pro ostatní je mnohem těžší nás shodit, ponížit, zmenšit. Ale pozor, umět se zasmát sama sobě nemá nic společného s podceňováním se nebo s legrací ze sebe ve formě ironie. Zasmát se sobě znamená uznat svoji lidskost.

Žádná z historických ani současných královen nebyla a není bez chyb. A je to tak OK, protože všechny máme právo dělat přehmaty, padat a zase vstávat. Tím se učíme. A když se tomu dokážeme zasmát, jde to snáz.

I já bych mohla vyprávět – jak jsem zapomněla, že má dcera kroužek. Nepřišla ze školy, nebrala telefon. Zburcovala jsem tenkrát snad všechny známé i neznámé. Moje hlava psala opravdu rozmanité scénáře, přece šlo o moji holčičku! Po hodině jsem ovládnutá strachem dokonce běžela na policii. Až tam mě navedli a při pohledu z okna jsem si uvědomila, že dcerka je na kroužku. Právě v budově přímo proti té policejní služebně. Dodneška si vybavuju slzy štěstí…

Byla jsem přepracovaná a zapomněla jsem. Mohla bych se obviňovat – dobrá matka přece nezapomene, kde má dítě. Ale stalo se a v rodině jsme tuhle (mou vinou) velmi náročnou zkušenost pro všechny zúčastněné povýšili na „veselou historku z natáčení“.

Takže milá královno – příště, až si místo cukru do kávy přidáš sůl, až nestihneš důležitou schůzku, až zapomeneš, že Tvůj syn má trénink – zasměj se tomu. I královny se občas spletou.

Když nejde o život, nejde vlastně o nic.

Ať už jsi kdekoliv a děláš cokoliv, nezapomeň, že jsi královna svého života. Směj se, miluj se, buď k sobě laskavá. Zasloužíš si to.

Chceš se na svoji novou, sebevědomější cestu vydat s podporou? Vyber si termín konzultace zdarma. Je nezávazná, vzájemně poznávací.

Facebook Comments Box